Poczta kurier Małopolskie zamów online

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Skawina może być bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Skawina

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o małych gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas oraz swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Skawina zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej termin dowiezienia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu pakunków z pewnością dostrzeżemy też korzyści z odbierania ich przez kuriera w prost spod naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. Dlatego gdy musimy wysyłać duże ilości przesyłek warto skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, gdy produkt który musimy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od nadania normalnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary paczki powinniśmy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wymiary przesyłki i masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy paczki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Skawina stara się żeby wszystkie paczki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się obracać lub być przygnieciona przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Skawina odbierając przesyłkę potrzebuje też ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Skawina .

Zobacz również poczta Kurier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *