kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Uncategorized

Wiele osób marzy o zdobyciu kredytu, który umożliwi uzyskanie swojego mieszkania, domu oraz uzyskanie niezależności od rodziców.

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młodzi dążą do posiadania swojego kąta, natomiast żeby dostać kredyt hipoteczny, musimy spełniać ogrom warunków, jakie wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt dostać może pełnoletnia osoba – musi mieć ukończony 18 rok życia, a wiele banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki uzyskania kredytu, m. in. atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy również od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają sobie żeby ostatnia rata przypadała maks. pomiędzy 75 a 80 rokiem życia. Ważna jest też nasza historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie przyznany osobie mającej bardzo złą historię kredytową i jakąkolwiek zaległość ze spłatą rat, nawet jeśli zobowiązania wcześniejsze opiewały na minimalne sumy. O tym trzeba pamiętać!

Wielkość kredytu oraz decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może nam odmówić przyznania kredytu, ponieważ potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać kłopot ze spłatą rat. Banki pod uwagę biorą też liczbę członków w rodzinie, będących na utrzymaniu kredytobiorcy, i wielkość wziętych w chwili obecnej kredytów. Wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Na koniec wspomnę, że dużą szansę na taki kredyt posiada osoba ,która jest zatrudniona na umowę o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki mogą życzyć sobie spełnienia przez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo zdecydować się mogą na udzielenie konsumentowi znacznie niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.